A kolozsvári magyar kultúra száz évéről participatív kiállítást nyitott az RMDSZ
Értékalkotó közössége vagyunk Romániának – erre hívja fel a kolozsváriak figyelmét a háromnyelvű – román, angol és magyar – kiállítás, amely vállalt szándéka felmutatni, mit alkottunk az elmúlt száz évben mi, magyarok, mit tettünk hozzá a kincses város múltjához és jelenéhez.
Ugyanennyire fontos szempont a párbeszéd, beavatni a többségi nemzetet a titokba: abba is, hogy mire vagyunk büszkék, kik azok az emberek, melyek azok az intézményeink, akik és amelyek élhetőbbé és szerethetőbbé tették Kolozsvárt. Ezek a személyek és intézmények, hisszük, a román közösség életére is kihatottak. Kányádi Sándortól Kós Károlyig, a Korunktól a Kolozsvári Állami Magyar Színházig – történeteket mesélünk azoknak, akik tovább írják, de azoknak is, akik nem volt alkalmuk ez idáig megismerni azokat.
A háromnyelvű tárlat bővíthető. Arra kérjük a kolozsváriakat, látogassanak ki a magyar színház előtti térre, és küldjék el bátran az elmúlt száz év kultúrtörténetéhez kapcsolódó alkotásokról (könyvborítók, festmények, rajzok, szobrok, színházi plakátok, arcképek) készült fotóikat a programiroda@rmdsz.ro e-mail címre. Mutassuk be együtt Kolozsvár élő kultúráját!
A kiállítást – amely a Magyar Kormány és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával valósult meg – Kelemen Hunor szövetségi elnök, Gergely Balázs, a Kolozsvári Magyar Napok főszervezője, Szép Gyula, a Kolozsvári Magyar Opera igazgatója és Tompa Gábor, a Kolozsvári Állami Magyar Színház igazgatója nyitotta meg.
Figyelem! Fenntartjuk a hozzászólások moderálásának jogát.